18 Ağustos 2014 Pazartesi

KapadokyaGerek benim işe yeni başlamam gerekse Emre'nin izninin olmaması nedeniyle bu senede tatil planlarımız suya düşmüştü. Bu yazı da İnci Zeynep'i suyla buluşturmadan geçirmek istemiyordum. Çünkü benim miniğim tam bir su kuşu. Gördüğü her su birikintisine ellerini sokup 'şap şap şap' oynuyor.
Durum boyle olunca biz de hafta sonumuzu değerlendirmek, hem gezelim görelim hem de İnci Zeynep'in gönlünü yapalım diye çekirdek aile olarak ilk kısa tatilimizi kapadokya'da geçirdik.
Neden orayı tercih ettiğimiz noktasına gelince öncelikle bize çok yakın. İnci Zeynep eskisi gibi arabayla uzun soluklu yolculuk etmiyor. Cok sıkılıyor, oto koltuğunda oturmak istemiyor. O yüzden kısa mesafeli bir yeri ilk tatil için seçmek daha mantıklı geldi bize. Ayrıca ne kadar ara sıra gitsekte gereğince gezip istediğim gibi fotoğraflayamamıştım bugüne kadar bu minik tatil bana bu fırsatıda sağlayacaktı.

Otelimiz urgupteydi once urgup'u gezdik. Daha sonra ortahisar ve uchisara gectik gun batimini orada izledik. Ertesi gun de Avanos'a gectik. Bekledigimden cok daha guzeldi. Inci Zeynep bizimle umdugumdan daha uyumluydu. Keyifliydi. Bizi cok uzmedi. 


Daha uzun soluklu bir tatil icin umutluyum yani :)

1 yorum:

  1. Aaa ne harika olmus ;) kapadokyaya coook uzun yillar once gitmistim..yine gidesim var ;) inci zeynep de keyif aldiysa zaten gerisi boş ;))

    YanıtlaSil