19 Haziran 2014 Perşembe

uyku sorunsali

Inci Zeynep her ne kadar yasina girmis olsada gece erken uyuma hadisesine bir çözüm bulamadık. Inci Zeynep doğduğundan beri Emre ile kızımızı uyutup oturup bir kahve icip, sohbet ettigimiz yok denilecek kadar az. İnci 9'da uyusa bile yarım saat sonra uyanır, kimbilir gece kaçta uyurdu. Şu anda da aynı durumdayız, uykuya beraber geçiyoruz.

Uyku eğitimi, uyku arkadaşı, ninni vs hiçbiri bir işe yaramadı bizde ya da ben beceremedim bilemiyorum. Tabi bu durum bir süre sonra insanın asabini bozabiliyor. Bazen insan kendine vakit ayırmak oturup sakince kitabını okumak, Emre'yle gun sonunda oturup konusmak, sohbet etmek ya da bir film izlemek istiyorum. Bizim ki gibi uyku problemi yaşayan bir bebeğiniz varsa bunlar sizin için büyük bir lüks!
Bebeğinizi uyuttuktan sonra eğer haliniz kalirsa!! 

Inci Zeynep'i erken yatirmak icin her yolu denedim diyebilirim, yapabilecegim seyler bunlar. Bazi geceler pes edip kendisi bayılana kadar oyuncaklariyla oynamasina izin veriyorum, bazen de saat 9'da odasina girip uyuyana kadar mucadele veriyorum. Tabi kendimde o gucu bulabilirsem :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder